The Best Tasting Nutrition For The Buck

I’ve gone to the trouble of breaking down what it would cost an individual to make their own Zeal. Here’s what I came up with...

If you were to buy all the components (the superfoods, the vitamins, minerals, trace minerals, nutrients and phytonutrients, etc. yourself you would pay $448 per month for 30 servings.

And that’s not even making sure that each individual ingredient was the best quality most raw/organic available. It would have cost even more if I had done that.

I dare anybody to buy all that, mix it up in a bathtub (because you’re going to need that much space) and have it come out tasting like something you’d ever want to drink... every month.

Seriously, I’ve been around this industry for a long time and this is the first product I’ve ever seen that actually competes VERY well financially against other similar mass market products sold through traditional distribution channels. NOBODY has so much value in a bottle for the price. Not even close.

Who’s our competition? 5-hour Energy?

GIVE IT A TRY, with a money back guarantee.

LEARN MORE

Leave a comment

Please note, comments must be approved before they are published